KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14655143
nr 1465 5143
Birger Borgman
(1888-1955), Sverige
Oljemålning, Fruktstilleben. Signerad, daterad 1944. Olja på pannå, 50x70, yttermått inklusive ram: 68x88 cm
Kondition: skadad ram
Birger Borgman, svensk bildkonstnär född i Gävle 1888, död 1955 i Säter.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 maj 2022
kl 18:17:41
2/5 18:12:07
Birger Borgman
Läs mer om Birger Borgman